Zhodnocení 580% za 8 let

Zhodnocení 580% za 8 let.

Přesně takové zhodnocení udělalo paládium. V roce 2009 stála jedna trojská unce paládia 161 USD. Dnes se jeho cena pohybuje okolo 910 USD a atakuje cenu platiny!

Za takovým nárustem ceny stojí tři základní faktory:

  1. Paládium dochází a je ho stále méně. Vypadá to tak, že tento drahý kov jsme téměř vytěžili a nová naleziště prostě nejsou.
  2. Poptávka, to je hlavním faktorem růstu, protože ta stále roste. Hlavním zdrojem průmyslové spotřeby je automobilový průmysl a průmyslové katalyzátory. Paládium, stejně jako platina, jsou katalyzační kovy, umí na sebe vázat některé látky, zejména oxidy uhlíku a proto se využívají v automobilových a průmyslových katalyzátorech.
  3. Cena těžby se neustále zvedá, protože je rok co rok náročnější a dražší tento kov vytěžit. To zásadně prodražuje tuto komoditu.

Z výše uvedených důvodů cena paládia roste. 

Pokud budeme aplikovat tuto zkušenost na další komodity, dokážeme odhadnout vývoj ceny do budoucna.

Podobná situace je u stříbra s tím rozdílem, že stříbro má mnohem větší potenciál růstu ceny díky mnohem širšímu použití v průmyslu. Z toho důvodu věřím, že do dalších let stříbro růstem překoná veškeré očekávání a jeho cena exponenciálně poroste. V tom vidím zásadní investiční příležitost. Kdo stříbro nakoupí, bude profitovat ve stovkách procent. Krásné na tom je, že stříbro ve většině aplikací prostě nejde nahradit a je zásadně potřebné pro normální fungování dnešního světa.

Radím proto všem, kteří chápou co se děje, nakupujte do svého portfolia stříbro! Vyděláte na tom!

A pokud budete chtít ušetřit, můžu Vám nabídnout nákup stříbra, platiny i paládia bez DPH s nejbezpečnějším uskladněním na světě.

 

  • Rubriky